Konkurencje

 

Na czym polegają wymienione konkurencje?

 

     Sumo czerpie inspirację z jednego z najsłynniejszych japońskich sportów. Na macie umieszcza
się dwa roboty, które po sygnale startowym mają tylko jedno zadanie ­ – sprawić, by przeciwnik
jako pierwszy wypadł z maty. Roboty występują w różnych kategoriach wagowych i
rozmiarowych: najmniejsze są rozmiarów niewiele większych niż znaczek pocztowy, największe i
najmniej ruchliwe ważą do 3 kg.


Sumo     Linefollower ma za zadanie w jak najkrótszym czasie pokonać trasę wyznaczoną przez czarną linię. W tym roku ta konkurencja dzieli się na kilka mniejszych, czyli:

->LineFollower – czyli standardowa konkurencja, w której trasa stanowi zamkniętą pętlę, a roboty są standardowymi konstrukcjami bez powietrznych ulepszeń.

->LineFollower Turbo, w którym biorą udział roboty wykorzystujące zwiększające przyczepność turbiny powietrzne, pozwalające na szybsze przejazdy.

->LineFollower LEGO, czyli roboty zbudowane w całości z części LEGO.

->LineFollower z przeszkodami – w tej konkurencji tor jest wzbogacony o kilka niespodziewanych niespodzianek.

->LineFollower Drag, czyli dwa proste równoległe tory i dwa ścigające się po nich roboty


LF
     Micromouse, niczym mysz uwięziona w pułapce lub człowiek w labiryncie Minotaura musi jak najszybciej znaleźć drogę do wyjścia. Przeszkadzają w tym ślepe zaułki, zawiłe korytarze i wysokie ściany. Pomagają – dokładne przejazdy i przemyślane algorytmy.


MicroMouse
     Freestyle gromadzi wiele ciekawych konstrukcji z różnych dziedzin nauki. Im bardziej innowacyjny, praktyczny lub widowiskowy jest projekt, tym większe szanse ma na wygraną. Spodziewać się można robotów człekokształtnych, chodzących pająków, quadrocopterów, konstrukcji wspomagających codzienne czynności lub robiących coś zupełnie niespodziewanego. W tej kategorii nie ma wielu reguł – to specjalnie wyznaczone jury oraz widzowie wyznaczają zwycięzce. Pamiętajmy, tylko wyobraźnia jest ograniczeniem!