Dla dzieci:

 

Konkurs:

Konkurs „Serce robota” jest organizowany w ramach Trójmiejskiego Turnieju Robotów przez Studenckie Koło Automatyków SKALP działające przy Politechnice Gdańskiej. Zasady konkursu są następujące:

1. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych (klasy I, II i III oraz klasy IV, V i VI szkół podstawowych).

2. Technika wykonania prac dowolna (rysunek, farby, wyklejanki itd.). Format – kartka A3.

3. Temat konkursu „Serce robota” – tu pozostawiamy dowolność interpretacji tematu. Chcemy rozbudzić wyobraźnię oraz kreatywność dzieci.

4. Prace powinny być podpisane imieniem i nazwiskiem, kategorią wiekową oraz szkołą, do której chodzi wykonawca pracy.

5. Prace powinny być zebrane w szkole do 9.05.2016. Od 10.05.2016 organizatorzy będą odbierać prace.

6. Rozdanie nagród odbędzie się w trakcie Trójmiejskiego Turnieju Robotów, odbywającego się 21.05.2016 r.(sobota) na terenie Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej o godzinie 13:00.

7. Prace będą oceniane pod względem wartości estetycznej, kreatywności oraz pracy włożonej w ich wykonanie.

8. Konkurs ma także na celu zachęcenie dzieci do odwiedzenia Trójmiejskiego Turnieju Robotów, na którym będą na nie czekać liczne atrakcje!

 

 

DD1

 

 

Warsztaty Edurobot:

W trakcie trwania całego Turnieju będzie możliwość bezpłatnego wzięcia udziału w warsztatach organizowanych przez trójmiejską firmę Edurobot.

Ponad osiem lat temu zaczęło się od oryginalnych konstrukcji z klocków LEGO, które pozwalały dzieciom zgłębić konkretny problem techniczny i sprawdzić działanie modelu prawdziwego mechanizmu. Z czasem do robotyki dołączyło majsterkowanie, kodowanie, design a teraz i projektowanie.

eduROBOT.PL to nie tylko warsztaty z robotyki, to przede wszystkim wspaniali ludzie – kompetentna kadra z pasją, energią i wyobraźnią, której nie da się opisać słowami…
Tego trzeba doświadczyć, a potem zobaczyć efekty – najlepiej na uśmiechniętych twarzach dzieci i młodzieży!

eduROBOT.PL zaprasza wszystkie dzieci od 5 roku życia na jedyne w swoim rodzaju Półkolonie i Kolonie! STAR WARS vs MINECRAFT – warsztat dla wszystkich pasjonatów nie tylko LEGO ale kultowych już Gwiezdnych Wojen i zdecydowanie najpopularniejszej gry ostatnich lat: MINECRAFT.


DD2